Concursuri in Tabara din Alpi

TabereCuSuflet0239Tabara din Alpi, care a avut loc la Mayrhofen, in Austria, la finalul lunii aprilie, a gazduit nu mai putin de 4 concursuri noi, la schi, inot si alpinism!

Primul concurs a fost cel de slalom, care a avut loc pe un traseu cu 10 de slalom urias, pe partia de la Gerlos. Au fost 6 participanti, iar cronometrarea a fost facuta cu cronometraj electronic.
Concursul de slalom a fost urmat de unul de viteza, in care ne-am lansat pe rand iar un radar electronic a masurat cat de repede am reusit sa coboram:) Mai multe poze si detalii de la cele doua concurs gasiti pe blogul Tabere cu Suflet.

3 Andrei Cazan C 64 7

In spatele vilei in care am stat am avut un perete mare de catarat, cu un traseu spectaculos de Via Ferrata, asa ca era pacat sa nu se cataram:) Am organizat si un concurs de alpinism, insa pe un traseu mai usor, in parcul orasului! Mai multe poze gasiti pe blogul Tabere cu Suflet.

3 Andrei Cazan C 7

Din Tabara din Alpi nu putea lipsi concursul de inot:) S-a desfasurat ca de obicei, in Parcul Acvatic de la Fugen. Iata pozele si rezultatele:

3 Ted Savin C 7

Toate concursurile au fost de categorie MiniRace, iar rezultatele conteaza in clasamentul Trofeului Tabere cu Suflet.

Urmatoarea etapa va avea loc miercuri, 19 iunie, la Pestera. Toate concursurile sunt gratuite, costurile fiind acoperite prin programul WeCare Sport pentru toti Copiii.

About Radu

Posted on May 23, 2019, in 2019, Catarare, Cupa TabereCuSuflet, Inot, ski, Tabere cu Suflet. Bookmark the permalink. Comments Off on Concursuri in Tabara din Alpi.