A inceput Cupa Tabere cu Suflet 2019

taberecusuflet0145-2In luna ianuarie, la Predeal, au avut loc primele trei etape ale Cupei Tabere cu Suflet 2019!

Duminica, 6 ianuarie, pe partia Cocosul de la Predeal, a avut loc prima etapa a Cupei Tabere cu Suflet la Schi si Snowboard, editia 2019! Etapa a doua s-a desfasurat weekendul urmator, intr-un slalom in fanioane de competitie, montat de dl profesor Cismasu pe partia Clabucet, pentru ca cea de a treia etapa sa aiba loc tot intr-o zi libera – joi, 24 ianuarie, de Ziua Unirii!

Fiecare etapa a avut, ca de obicei, cate 2 manse cronometrate, rezultatul cel mai bun contand in clasamentul final. De fiecare data au fost mai multe slalomuri, functie de nivelul grupelor.

Mai multe poze si detalii de la competitii se gasesc pe blogul Tabere cu Suflet, aici, aici si aici.

Concursurile au fost de categorie SuperSnowRide, iar rezultatele conteaza in clasamentul Trofeului Tabere cu Suflet.

Iata rezultatele:

6 ianuarie

Albinute fete
Loc Nume Cat M1 M2 Pct
1 ana Petcu U 22.46 22.66 40
Albinute baieti
Loc Nume Cat M1 M2 Pct
1 Tudor Scripcaru U 21.22 22.22 40
2 andrei petcu Sp 24.2 33
3 Petru Popescu U 25.98 24.93 28
4 rares uscoiu Sp DNF 25.44 24
5 andrei ilie Sp 25.88 22
6 Rares Baiu U 26.54 27.64 20
7 robert manta Sp NT 26.82 19
8 Ted Savin C 28.96 dnf 18
9 David Cucu U 29.72 31.7 17
Fluturasi I – Fete
Loc Nume Cat M1 M2 Pct
1 Stan Crista T 28.5 25.97 40
2 Ramona Dumitriu T 35.65 31.48 33
Fluturasi I – Baieti
Loc Nume Cat M1 M2 Pct
1 Mihai ungur Sp 24.84 40
2 Mihai Ene U 27.04 33
3 Stefan Ungur C 31.16 28.6 28
4 Alexandru Patrasescu Sp 31.18 30.52 24
Fluturasi II – Fete
Loc Nume Cat M1 M2 Pct
1 Daria Popescu C 35.84 34.94 40
2 Maria Rauta U 36.66 37.22 33
3 Stan Alexa C 40.96 28
4 sabina rahmanov C 45.74 42.4 24
Fluturasi II – Baieti
Loc Nume Cat M1 M2 Pct
1 Rogozeanu Sorin U 30.48 40
2 ELIAS SERBAN U 32.26 33
3 ghimfu david C 33.84 33.42 28
Furnicute I – Fete
Loc Nume Cat M1 M2 Pct
1 Nanu Erika C 35.16 34.6 40
2 sabina GRECU C 43.48 35.66 33
3 Anita Andreea C 58.3 37.32 28
Furnicute I – Baieti
Loc Nume Cat M1 M2 Pct
1 Cezar Dumitriu Sp 27.34 26.06 40
2 Brădiș Stefan-Tudor Sp 30.3 33
3 matei Grecu Sp 31.46 31.62 28
4 valentin Marinescu P 34.4 35.6 24
5 rares colonel C 150.26 42.56 22
6 Alex tanase Sp 44.34 50.14 20
Furnicute II – Fete
Loc Nume Cat M1 M2 Pct
1 Antonia Ionescu C 38.84 40
2 maria ilie C 47.62 33
3 Gardescu Melissa C 48.52 28
4 Ingrid baiu P 56.82 24
5 popecu sofia Sp 152.94 22
Furnicute II – Baieti
Loc Nume Cat M1 M2 Pct
1 Mihai Rosca C 46.9 40
2 Stefan Vlad C 46.26 33
3 Dincă Dragos C 53.22 28
4 tudor filipache C 107.02 24
5 Darius Vasilescu P 154.6 22
Ursuleti – fete
Loc Nume Cat Pct
1 Gardescu Iuliana P 40
2 Natalia Popovici C 33
3 STAN EMMA Sp 28
4 Ana Padurean C 24
Ursuleti – baieti
Loc Nume Cat Pct
1 Alexandru Cucu P 40
2 fieraru antonio eduard U 33

12 ianuarie

TurboAlbinute fete
Loc Nume Cat T Pct
1 Sara Savin Sp 29.46 40
2 Klara Tipa T 30.64 33
TurboAlbinute baieti
Loc Nume Cat T Pct
1 Matei Grigore T 28.45 40
Albinute fete
Loc Nume Cat M1 M2 Pct
1 ana constantin C 33.73 32.52 40
2 Maria Tomescu C 35.32 34.14 33
Albinute baieti
Loc Nume Cat M1 M2 Pct
1 Din alexandru Sp 30.32 29.3 40
2 ted Savin C 31.52 30.4 33
3 andrei petcu Sp 30.7 32.46 28
4 Radu trandafir Sp 30.8 31.24 24
5 Luca Metoni C 34.94 34.7 22
Fluturasi – Fete
Loc Nume Cat M1 M2 Pct
1 PRIPIS MAIA Sp 35.02 31.75 40
2 Arthemis Dumitriu Sp 33.04 32.87 33
3 Isaia Andra Sp 34.66 36.28 28
4 Ana Ionita Sp 34.74 34.84 24
5 Nica Ruxandra Sp 135.8 35.66 22
Fluturasi – baieti
Loc Nume Cat M1 M2 Pct
1 PRELIPCEAN ERIC Sp 35.2 33.14 40
Furnicute I – Fete
Loc Nume Cat M1 M2 Pct
1 Marina toma T 39.36 41.48 40
2 Ana Apostol C 41.86 39.54 33
3 emma Itu Sp 41.06 48.92 28
4 Bulmez alexia U 47.36 43.16 24
5 natalia Sp 50.64 43.56 22
6 Vasile Ilinca C 50.48 45.2 20
Furnicute I – Baieti
Loc Nume Cat M1 M2 Pct
1 vlad Itu T 34.84 34.44 40
2 Luca Apostol P 48.52 33
3 PRIPIS MARC P 88.38 28
Furnicute II – Fete
Loc Nume Cat M1 M2 Pct
1 Nica Mara P 47.08 39.6 40
2 paun maria C 45.16 44.4 33
3 Anastasia Malin C 54.22 50.72 28
4 Coman Maria U 54.08 52.36 24
5 Teodorovici Ana C 56.54 53.42 22
Furnicute II – Baieti
Loc Nume Cat M1 M2 Pct
1 Radu Serban Sp 40.96 38.24 40
2 Staicu Matei Sp 47.32 45.24 33
Ursuleti I – fete
Loc Nume Cat M1 M2 Pct
1 Grosu andreea Sp 23.21 24.81 40
2 Dragan gloria Sp 23.36 25.33 33
3 Privache evelyna U 25.53 23.89 28
4 Pistol Maria U 29.56 26.15 24
5 Dragan Aria U 39.16 27.01 22
6 Privache denisa Sp 28.48 27.4 20
7 Micu Aida U 28.15 36.48 19
Ursuleti I – baieti
Loc Nume Cat M1 M2 Pct
1 iustin Marin C 33.58 41.71 40
2 Deleanu Stefan C 44.41 42.43 33
Ursuleti II – fete
Loc Nume Cat M1 M2 Pct
1 Balan miruna Sp 32 22 40
1 raluca tanase Sp 45 22 33
2 Anais Dragomir Sp 34 24 28
3 Margina Andreea Sp 33 25 24
3 nectaria Marin Sp 27 25.6 22
4 Letitia Dragomir C 42 20
Ursuleti II – baieti
Loc Nume Cat M1 M2 Pct
1 Furnica Rares C 32 21 40
1 Furnica Matei Sp 26 21 33
2 luca moldoveanu Sp 33.8 25 28
3 Popa Vlad P 49 28 24
4 andrei 44.8 40 22

24 ianuarie

Fluturasi – Fete
Loc Nume Cat M1 M2 Pct
1 Chirila Maria C 34 33 40
2 adelina Mazilu C 40 37 33
Fluturasi – baieti
Loc Nume Cat M1 M2 Pct
1 nicolae moldovan Sp 26 24 40
2 fabian dorin C 30 26 33
Furnicute – Fete
Loc Nume Cat M1 M2 Pct
1 Trană Bianca-Maria C 42 41 40
2 Ioana Moldovan P 46 42 33
Furnicute – Baieti
Loc Nume Cat M1 M2 Pct
1 Andrei Moldovan P 40 43 40
Ursuleti I – fete
Loc Nume Cat M1 M2 Pct
1 Clara Maria P 24 20 40
2 Nanu AnaMaria P 39 34 33
Ursuleti I – baieti
Loc Nume Cat M1 M2 Pct
1 glad parvulescu P 34 29 40
2 teodor petrescu P 30 30 33
Ursuleti II – fete
Loc Nume Cat M1 M2 Pct
1 Lipan Ariana P 50 40 40
Ursuleti II – baieti
Loc Nume Cat M1 M2 Pct
1 tudor Girancsi P 39 30 40
2 Decuseara Cezar P 37 34 33
3 Robert gavriloaie P 50 40 28
4 PARFENIE RAVI 50 45 24

Urmatoarea etapa va avea loc marti, 5 februarie, tot la Predeal. Gasiti aici Calendarul competitiilor. Competitia este gratuita, toate costurile fiind acoperite prin programul WeCare Sport pentru toti Copiii.

Foto: Tabere cu Suflet

About Radu

http://radusavin.ro

Posted on January 30, 2019, in 2019, Cupa TabereCuSuflet, ski. Bookmark the permalink. Comments Off on A inceput Cupa Tabere cu Suflet 2019.

Comments are closed.